Symfonia FK 50cloud

Sage Symfonia 50cloud jest rozwiązaniem, które ułatwia obsługę procesów księgowych. System jest niezwykle prosty w obsłudze i posiada przejrzysty interfejs. Dzięki niemu:
⦁ Możesz prowadzić swoją firmę z każdego miejsca na ziemi
⦁ Możesz w łatwy sposób sprawdzić dane o kontrahentach
⦁ Oszczędzisz czas, dzięki ustawianej dacie wysyłek deklaracji do Urzędu Skarbowego

Symfonia 50cloud zapewnia pełne wsparcie cyfryzacji podatków co pozwala szybko obsłużyć księgowanie w firmie, a także finanse i rozliczenia :
⦁ Tworzy raporty o między innymi: zapisach na koncie, obrotach kont aktywnych, obrotach na koncie, bilansach, rachunkach zysków i strat
⦁ Zestawia rejestry VAT z miesiąca wraz z podsumowaniem w podziale na rodzaje operacji
⦁ Generuje dokumenty dla urzędów oraz deklaracje VAT UE i VAT 27, a także wydruk kontroli podatkowej
⦁ Generuje pliki : JPK_WB czyli wyciągi bankowe oraz JPK_VAT,JPK_Księgi Rachunkowe
⦁ Pozwala generować raporty o statusie kontrahentów
⦁ Przed złożeniem deklaracji VAT pozwoli sprawdzić czy masz podatek do odliczenia. Możesz też taki raport wydrukować do kontroli skarbowych

System automatycznie sprawdza status kontrahenta przed wygenerowaniem przelewu oraz przy rejestracji faktury. Dla transakcji oznaczonych specjalną flagą (czyli dla transakcji powyżej 15tys. zł oraz dla ręcznie wybranych przez użytkownika poniżej tej kwoty) system, sam sprawdzi status kontrahenta oraz sprawdzi poprawność kont bankowych.
Program ułatwia zebranie odpowiednich danych finansowych po zamknięciu ksiąg finansowych za dany rok obrachunkowy. Korzystając z danych firmy program automatycznie zaproponuje rodzaj e-sprawozdania właściwego dla twojej organizacji. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni rodzaj dla Ciebie i program wypełni go danymi finansowo-księgowymi. W kolejnych krokach możesz opatrzeć dokument podpisami elektronicznymi członków zarządu oraz oddać do sprawdzenia biegłemu rewidentowi. Na końcu przekazujesz e-sprawozdanie zarządowi spółki do oficjalnego zatwierdzenia i wysłania do KRS lub KAS.
Program realizuje przelewy do różnych podmiotów i osób fizycznych na podstawie danych wprowadzonych do kartotek. Umożliwia wystawienie zarówno papierowych jak i elektronicznych przelewów pojedynczych jak i zbiorowych.