strona główna | o firmie | programy dla firm | kontakt | mapa strony
 
Live Chat Software for Business


CHART - System Oprogramowania Hotelowego

Strona Główna >> Rozwiązania branżowe >> Hotele >> CHART

System Oprogramowania Hotelowego CHART znajduje zastosowanie w hotelach miejskich, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych, sanatoryjnych i wczasowych. Program, pomimo że zawiera bogaty pakiet funkcji obsługujących czynności recepcyjne oraz wspomagające zarządzanie, charakteryzuje się łatwością obsługi. Nie sprawia żadnych problemów osobie zaznajomionej z podstawowymi zasadami obsługi komputera w środowisku MS Windows. pobierz demo

 Cechy CHARTA

  • System może pracować w lokalnej sieci komputerowej i być użytkowany jednocześnie przez wielu operatorów: recepcjonistów, księgowość, dział marketingu. Przyjęta zasada licencjonowania pozwala na dołączanie dowolnej liczby końcowek - komputerów roboczych.
  • Współpraca pomiędzy użytkownikiem i systemem realizowana jest za pośrednictwem kolorowych ikon, czytelnych przycisków i logicznie powiązanych „okienek” oraz graficznych diagramów. Podstawowe czynności recepcyjne realizowane są za pośrednictwem ksiąg, których nazewnictwo jednoznacznie skojarzone jest z zakresem oferowanych funkcji. Funkcje dotyczące procesu rezerwacji gromadzone są w książce rezerwacji, meldowanie i wymeldowanie odbywa się w księdze meldunkowej, itp.
  • Diagram rezerwacji i meldunków oferuje pakiet funkcji obejmujący obsługę procesu rezerwacji i meldowania - pokazując w czytelny sposób, w formie kolorowych pasków obłożenie i dostępne pokoje w dowolnym okresie.
  • Obok rezerwacji pokoi często spotykane są szeroko rozumiane rezerwacje zasobów: sal konferencyjnych, gabinetów odnowy biologicznej, rowerów, itp. Dzięki modułowi ZASOBÓW możliwe jest prowadzenie grafika rezerwacji takich zasobów, ich wycena oraz rozliczanie - jako obciążeń, dopisywanych do konta gości, fakturami, rachunkami lub paragonami.
  • Moduł ZESTAWIEŃ umożliwia przegląd w formie tabelarycznej informacji dotyczących działalności obiektu. Ułatwia odnalezienie interesujących danych dotyczących pracy recepcji, gości hotelowych, przychodów z oferowanych przez hotel usług. Raporty dla GUS (zestawienie KT-1) – wykonywane przez personel każdego obiektu hotelowego, tworzone są w programie w pełni automatycznie.
  • System CHART pozwala nie tylko na gromadzenie i analizę danych wprowadzanych przez użytkowników, ale współpracować może z różnego rodzaju systemami i urządzeniami peryferyjnymi: centralami abonenckimi, zamkami elektronicznymi, drukarkami fiskalnymi.
  • W przypadku, gdy hotel połączony jest z obiektem gastronomicznym, wyposażonym w oprogramowanie GASTRO, możliwe jest współdziałanie zarówno z programem GASTRO-POS, służącym do obsługi kelnerskiej, jak i programem GASTRO Szef przeznaczonym do zarządzania procesami kalkulacyjno-magazynowymi.
  • Moduł INTERNET to nowoczesne narzędzie, pomagające recepcjoniście obsłużyć rezerwacje dokonywane za pośrednictwem sieci internetowej. Wypełnienie i wysłanie formularza na skrzynkę e-mail hotelu powoduje zasygnalizowanie recepcjoniście informacji o nowym zapytaniu rezerwacyjnym. Personel recepcyjny ma możliwość automatycznego przeniesienia zapytania do programu, a następnie, po sprawdzeniu obłożenia hotelu, dokonania rezerwacji i wysłania potwierdzenia na adres e-mail rezerwującego.
  • Na potrzeby rozwiązań sieciowych stworzony został moduł CENTRUM. Składa się on z dwóch aplikacji - klienta, przesyłającego bazy z obiektów do centrali, oraz systemu centralnego, odczytującego i udostępniającego pobrane dane. Wysyłka baz odbywa się zgodnie z przyjętym harmonogramem (najczęściej w godzinach nocnych), a dane przesyłane są pocztą elektroniczną lub (w nowszej wersji oprogramowania) za pomocą protokołu FTP (rozwiązanie to stosować można również jako mechanizm zdalnej, rozproszonej archiwizacji baz).
  • Nie zapominamy też o specyficznych potrzebach naszych klientów - sanatoriów i uzdrowisk. Dla nich przygotowana została część funkcji systemu, m.in. wprowadzanie w chwili meldowania danych o skierowaniu, przypisaniu do oddziałów ZUS, KRUS i NFZ, rodzaje pobytów i automatyczne przypisania do turnusów oraz niektóre zestawienia. Dla nich też tworzony jest oddzielny moduł, pozwalający na prowadzenie ewidencji i kart chorobowych pacjentów przebywających w ośrodku - moduł REHABILITACJI. Moduł pozwala również na tworzenie zestawień i wykazów dla prowadzonych turnusów wraz ze szczegółowym rozliczeniem kosztów refundacji.
    
  

W 2015 deklaracje tylko drogą elektroniczną? 2014-07-08
Rząd przygotował projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym oraz innych ustaw. Projektowane zmiany zakładają, od przyszłego roku, obowiązkowe składanie deklaracji podatkowych wyłącznie w formie elektronicznej. Zwolnieni z tego obowiązku będą jedynie

Od 5 września obowiązuje nowa ustawa o rachunkowości 2014-09-05
Ustawa definiuje nową kategorię podmiotów – mikropodmioty, które od tego roku mogą stosować uproszczoną sprawozdawczość finansową. Resort finansów szacuje, że w skali roku mikropodmioty łącznie zaoszczędzą dzięki ustawie ok. 17 mln zł.

System Sage ERP X3 u dystrybutora drzewek i krzewów 2012-10-16
Firma Sage sp. z o.o. rozpoczęła wdrożenie oprogramowania Sage ERP X3 u polskiego dostawcy najwyższej jakości materiału szkółkarskiego, w tym drzewek i krzewów: firmie Fructoplant.


archiwum wiadomości

<--script language="JavaScript"--> <--src="http://chat.livechatinc.net/licence/1013298/script.cgi?lang=pl&groups=0">